کاربری
کاربر گرامی به انجمن طوطی کوچولوی من خوش آمدید . اگر این نخستین بازدید شما از سایت است , لطفا ثبت نام کنید:
نمایش نتایج: از 1 به 1 از 1

موضوع: راه رهای سرگرمی عروس هلندی

Junior Member
    پسندیده
    0
    مورد پسند : 7 بار در 3 پست

راه رهای سرگرمی عروس هلندی

5 راه برای سرگرم کردن عروس هلندی

1) صحبت کردن عروس هلندی

بسیاری از عروس هلندی ها، معمولا نر ها میتوانند صحبت کنند . همه آنها سخنگویان خوبی نیستند به جزء آنهایی که معمولا توسط پرستار ( صاحبشان ) به آنان کلمات جدید آموزش داده می شود. هر چه صاحب پرنده زمان بیشتری برای آموزش به پرنده اختصاص دهد، عروس هلندی کلمات بیشتری را می آموزد. بهترین راه برای آموزش صحبت کردن به عروس هلندی زمانیست که توجه او را به خود جلب کرده اید. طی چند ماهی که رویز با من زندگی میکرد و به رویز غذا میدادم، غذا را با گفتن این جملات به او میدهم : سیب میخواهی ؟ یا هویچ میخواهی ؟ ، رویز میتوانست چندین غذا را درخواست کند اما همیشه ابتدا غذای مورد علاقشه اش را درخواست میکرد. رویز جمله میخوام بیام بیرون را یاد گرفته بود و زمانی که من او را از قفس بیرون می آوردم ، میگفت یه بوس بده و بعد از آن میخندید. او همیشه با خوشحالی با من رفتار میکرد، زمانی که از در وارد می شدم میگفت خوش آمدی و زمانی که به بیرون میرفتم کلمه بای بای را تکرار میکرد درست مانند بسیاری از طوطی های باهوش. رویز همیشه دوست داشت کلمات مختلف را با هم ترکیب کند و گاهی اوقات خیلی خنده دار می شد. کلمات دوست دارم و تو خوشگلی کلمات مورد علاقه اش بودند

2)رقص عروس هلندی

مثل عموزاده های بزرگ خود، طوطی های کاکاتو، عروس هلندی میتواند رقص یاد بگیرد. من رویز را روی انگشتم میگزارم و با زمزمه یا سوت برای او آهنگ میخوانم . من به صورت ملایم دستم را با ریتم آهنگ تکان میدهم . یادگرفتن رقص با موزیک برای رویز زیاد طول نمیکشد . هرچند او از قفسش بیرون می آید و برای اینکه من برایش آهنگ بخوانم شروع به رقص میکند.همینطور تا زمانی که رویز به رقص علاقمند باشد رادیو را برایش روشن میکنم .*

3 ) سوت زدن عروس هلندی

همزمانی که رویز به یک رقاص ماهر تبدیل میشود ، من همینطور سوت زدن را به او یاد دادم. زمانی که او موفق به ساخت . زمانی که او موفق به ساخت موزیک با سوت شد ، زمان زیادی را در قفس به رقص مشغول می شود. اگر من مشغول انجام کاری نبودم و صدای سوت زدن او را شدنیدم ، به سمت قفسش می روم و با او سوت میزنم. رویز چندین آهنگ را برای خود ساخته و تقریبا با هر کدام یک رقص جدید انجام میدهد همینطور اون سوتی را که من برای صدای سگ هایم از آن استفاده میکنم را یاد گرفته و بعد از مدتی فهمیدم که برای صدا زدن و توجه من از آن سوت استفاده میکند .

4) موزیک و عروس هلندی

من یک فلوت خریدم و یاد گرفتم چند موزیک ساده را با آن بزنم . رویز عاشق گوش دادن به فلوت است و سعی میکند آن را تقلید کند، اما صدایش بیشتر شبیه سوت است تا فلوت. من یک اتاق بزرگ در زیر زمین خانه ام دارم، و یک تابستان زنی که سمفونی اجرا میکرد با من زندگی میکرد. او شروع به تمرین میکرد و رویز عاشق گوش دادن به تمرینات او بود . یک روز آن زن در حال تمرین بود و رویز شرع به رقص کرد و یکی از موزیک هایی را که به او آموخته بودم را میخواند سپس زن موزیسین و رویز هر دو با هم به نواختن موزیک میپرداختن و واقعا گوش دادن به آن لذت بخش بود.

5) اسباب بازی و عروس هلندی

وقتی رویز را خریدم او پرنده نیمه اهلی بود . یک روز که میخواستم او را از قفس بیرون بیاورم رویز شروع به گاز گرفتن دست من کرد ، من یک پارچه گره دار ( مثل پاپیون ) برای او خریدم و رویز از آن موقع پارچه را به جای دست من گاز میگرفت، و بعد از آن به روی دستم می آمد سپس او را به روی تخت میگزاشتم و یک پارچه را نخ کش میکردم و دور تا دور تخت پراکنده میکردم .. طولی نکشید که این به بازی مورد علاقه مان تبدیل شد.

2. 2 کاربر پست Shayan عزیز را پسندیده اند .

ReZa ArViD (11-22-2016),Saeed (11-22-2016)