کاربری
کاربر گرامی به انجمن طوطی کوچولوی من خوش آمدید . اگر این نخستین بازدید شما از سایت است , لطفا ثبت نام کنید:
نمایش نتایج: از 1 به 5 از 5

موضوع: رژیم غذایی و تغذیه طوطی برزیلی

Administrator
    پسندیده
    77
    مورد پسند : 56 بار در 36 پست

رژیم غذایی و تغذیه طوطی برزیلی

دانش ما از تغذیه طوطی ها به طور کامل در حال تحول است و این به دلیل آگاهی از تغذیه و افزایش تحقیقات در مورد نیازهای طوطی ها می باشد. همانند سایر حیوانات طوطی ها نیز به یک تعادل از کربوهیدرات ها ، پروتئین ، چربی ، ویتامین ها ، مواد معدنی و آب است .

باید به تغذیه طوطی برزیلی خود توجه داشته باشید و حتما در مورد رژیم غذایی طوطی برزیلی خود با دامپزشک مشورت کنید ، توجه کنید که رژیم غذایی طوطی برزیلی فقط برای زنده ماندن نیست بلکه برای رشد و شکوفایی طوطی برزیلی می باشد .

رژیم غذایی طوطی برزیلی در طبیعت چیست؟

طوطی برزیلی در طبیعت از انواع دانه ها ، میوه ها ، توت ها و پوشش گیاهی مانند جوانه برگ گونه های وحشی تغذیه می کند. برخی گونه های طوطی برزیلی به عنوان آفات کشاورزی نیز مطرح می باشند.

رژیم غذایی مناسب برای طوطی برزیلی در قفس:

مخلوط دانه می تواند یک غذای پایه برای طوطی برزیلی باشد ، توجه کنید که غذای فقط دانه نمی تواند به عنوان یک غذای پایه به تنهایی مصرف شود ، چرا که نیازهای طوطی برزیلی شما را برآورده نمی نماید و در آینده مشکلات سلامتی را برای آن ایجاد می کند.

قرار دادن میوه ها و سبزیجات تازه در رژیم طوطی برزیلی بسیار مهم است ، برخی میوه های سالم برای طوطی برزیلی شامل سیب ، انگور ، پاپایا ، انبه و سبزیجاتی چون هویج ، کلم بروکلی ، کدو سبز ، سیب زمینی شیرین پخته شده و سبزیجات تیره چون کلم پیچ ، کاسنی ، پل قاصد و … می باشند. غلات ، ماکارونی ، نان ، حبوبات و مقدار کمی تخم مرغ پخته شده در سلامتی موثر می باشند. برای هر بار قرار دادن غذای تازه درون ظرف غذای طوطی برزیلی ظرف غذا را به خوبی بشوئید چرا که غذاهای تازه بسیار سریع فاسد می شوند.

از دادن غذهای سرخ شده ، چرب ، شیرین و شور به طور مداوم به طوطی برزیلی خود اجتناب نمایید و آنها را به حداقل برسانید.
    من از روییدن خار سر دیوار دانستم که ناکس ، کس نمیگردد ازین بالا نشینی ها

Junior Member
    پسندیده
    0
    مورد پسند : 3 بار در 3 پست
    سلام

این طوطی ایا تو ایران میشه خرید...قیمت هاش میانگین چقدره؟؟؟

3. کاربر مقابل پست xavi عزیز را پسندیده است:

ReZa ArViD (12-09-2017)

Administrator
    پسندیده
    77
    بله عزیز اتفاقا این طوطی یکی از قدیمی ترین و ارزونترین نوع طوطی داخل ایران هست که البته اخیرا کمی حرفه ای تر روش کار کردن هم از نظر واردات هم پرورش که نژادها و رنگهای اصلاح شده و تلفیقی بوجود اومده الان ارزونترین نژاد که فیشر باشه از جفتی حدود 300 هزار تومان هست تا رنگ های خاص مثل ماسک دار . البینو . یقه زرد و... که به جفتی 1 میلیون هم میرسه

Junior Member
    پسندیده
    0
    مورد پسند : 3 بار در 3 پست
    سلام

انلاین میشه خرید..یا جای مخصوصی داره برای خرید؟؟؟سپاس

Administrator
    پسندیده
    77
    آدرس گروه و کانال و پیج اینستا رو سایت هست میتونین هم به شماره من داخل تلگرام پیام بدید لینک بدم هرچی بخواین براتون ارسال میکنم