کاربری
کاربر گرامی به انجمن طوطی کوچولوی من خوش آمدید . اگر این نخستین بازدید شما از سایت است , لطفا ثبت نام کنید:
نمایش نتایج: از 1 به 1 از 1

موضوع: لوری و لوریکیت

Administrator
    پسندیده
    77
    مورد پسند : 56 بار در 36 پست

لوری و لوریکیت

طوطی های لوریکیت ، lory و lorikeet یکی از خوش رنگترین طوطی سانان هستند.

wsypyflmk6ob04yq31yd.jpg
    لوری ها و لوریکیت ها طوطی های کوچک تا متوسطی هستند که با زبان قلم مویی خود معروفند. آنها به کمک این زبان از شهد گلها و میوه های نرم تغذیه می کنند.

آنها در تمام مناطق استرالیا ، گینه و تیمور ، در رنگهای مختلفی یافت می شوند. واژه لوری و لوریکیت ، مشابه پاروت ( parrot ) و پاراکیت ( parakeet ) است. آنهایی که دم بلند نواری دارند را لوریکیت و آنهایی که دم کوتاه و گردی دارند را لوری می نامند.
    004362cd3107ef89e3832f155d48c373.jpg
    مشخصات طوطی لوری

لوری ها و لوریکیت ها یک زبان ویژه با نوک قلم مو مانند دارند که به علت نوع تغذیه آنهاست. آنها می توانند با استفاده از این زبان خاص، از شهد گلهای مختلف تغذیه کنند. نوک زبان آنها انگار پر از موهای ریز ( در حقیقت برآمدگی های پرز مانند) ی است که به آنها این امکان را می دهد تا شهد و گرده گلها را جمع آوری کنند. بنابراین واضح است که لوری ها و لوریکیت ها در سخنگو شدن زیاد توانایی ندارند.
    مشخصات طوطی لوریکیت
    آنها شباهت رفتاری با ملنگو ها ( پاراکیت ها ) دارند. بخاطر مصرف میوه ها مدفوع شان آبکی است . سر و صدای زیادی ندارند و نگهداری شان بیشتر جنبه زیبایی دارد.
    من از روییدن خار سر دیوار دانستم که ناکس ، کس نمیگردد ازین بالا نشینی ها

2. 2 کاربر پست ReZa ArViD عزیز را پسندیده اند .

farzad (12-16-2017),Saeed (11-15-2016)